english-3polska-3wybierz język

Odpowiedzialny biznes

.

Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach zarówno na poziomie lokalnym jak i regionalnym.  Wspieramy instytucje kulturalne, wydarzenia sportowe oraz działamy charytatywne.  Wierzymy, że nasze zaangażowanie może pozytywnie wpłynąć na rozwój otoczenia, w którym działamy. 

 

Nauka
Nasza Firma od lat współpracuje z Wydziałem Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Aktywnie wspieramy proces dydaktyczny, miedzy innymi wyposażając stanowiska laboratoryjnie. Rozwój studentów kierunków kolejowych wspieramy również poprzez organizację seminariów przybliżających nowoczesne trendy w projektowaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz praktyk zawodowych prezentujących praktyczną stronę produkcji i eksploatacji urządzeń srk.
   

Na przykładzie produktów i systemów oferowanych przez KOMBUD przybliżamy studentom nowe technologie znajdujące zastosowanie w systemach zdalnego prowadzenia ruchu pociągów czy systemach zabezpieczenia ruchu na przejazdach kolejowych.


We współpracy z kadrą naukową Uniwersytetu opracowaliśmy i wydaliśmy pierwszy od wielu lat podręcznik umożliwiający studentom jak i kadrze technicznej zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi coraz powszechniej stosowanymi na polskiej sieci kolejowej.

Wspieramy również młodzież technicznych szkół średnich, przede wszystkim poprzez organizację praktyk zawodowych. Organizujemy również „Dni otwartych drzwi”, w trakcie których młodzież ma możliwość zapoznać się z charakterem i specyfiką pracy w branży automatyki kolejowej.

   
Kultura
Region radomski na trwałe zapisał się w historii kultury i sztuki polskiej. Kultywując tradycje wieszcza z Czarnolasu, czy takich mistrzów pędzla, jak Jacek Malczewski i Józef Brandt, również nie pozostajemy obojętni na potrzeby środowiska kultury regionu radomskiego. Wśród działań wspierających rozwój kultury z dumą podkreślamy współpracę z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz wsparcie corocznych obchodów imienin patrona Centrum - Józefa Brandta. Imieniny Brandta są aktualnie jedną z najbardziej prestiżowych i wyczekiwanych imprez w kalendarzu wydarzeń kulturalnych południowego Mazowsza. W miarę możliwości wspieramy również inne wydarzenia organizowane przez CRP, takie jak: „Majówka ze Sztuką” czy „Niespodziewany Początek Jesieni".
   

 

 

 

 

 

Innym ośrodkiem kultury, z którym współpracujemy na co dzień jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli k/ Radomia. Muzeum gromadzi pamiątki po dramatopisarzu i felietoniście oraz organizuje wydarzenia artystyczne i kulturalne takie jak koncerty, monodramy, spotkania literackie, dyskusje. Wspieramy również radomskich artystów oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne organizowane np. przez Radomski Klub Środowisk Twórczych „ŁAŹNIA”.
   

Sport

Zakłady Automatyki Kombud S.A. od lat wspiera radomski sport. Szczególną opieką otoczono klub sportowy z Zamłynia. Dzięki podpisanej umowie KOMBUD został sponsorem tytularnym. Wsparciem objęto sekcje piłkarskie chłopców i dziewcząt oraz sekcje łucznicze.

 

fot. © Echo Dnia

Na wsparcie mogą również liczyć wyróżniający się sportowscy radomscy. W chwili obecnej naszą podopieczną jest Pani Aleksandra Buczyńska, zawodniczka Radomskiego Klubu Tenisowego Return, wicemistrzyni debla oraz brązowa medalistka w grze pojedyńczej Halowych Mistrzostw Polski - Bydgoszcz 2014.

fot. © Echo Dnia

Oprócz sportu kwalifikowanego KOMBUD wspiera również amatorskie formy rywalizacji sportowej. Organizuje amatorskie turnieje piłkarskie takie jak np.: Turniej o Puchar Prezesa, funduje nagrody oraz wspiera różne formy rekreacji.

 
Działalność charytatywna
Pomimo komercyjnego charakteru firmy nie zapominamy o biednych i potrzebujących. Szczególną opieką staramy się otaczać dzieci, dlatego jesteśmy stałym partnerem fundacji „Dobry Duszek”, która walczy z niedożywieniem wśród dzieci i młodzieży. Okazjonalnie współpracujemy również z innymi instytucjami charytatywnymi jak np.: CARITAS Polska.
Wieloletnie zaangażowanie w działalność charytatywną zostało docenione m.in. przez Kapitułę Orderu św. Stanisława nadaniem w 2011 roku tego zaszczytnego odznaczenia ówczesnemu Prezesowi Zakładów Automatyki KOMBUD S.A. Panu Ryszardowi Szczygielskiemu.
 
Edukacja

2016-08-31 18:54:10

Edukacja

Kultura

2016-08-31 18:54:04

Kultura

Sport

2016-08-31 18:53:58

Sport

Perły Polskiej Gospodarki
© 2014 Zakłady Automatyki Kombud S.A. .
*Imię Nazwisko
*E-mail
*Treść
* wypełnij oznaczone pola

Napisz do nas