english-3polska-3wybierz język

Napędy zwrotnicowe typu JEA-29

.

 

Napęd zwrotnicowy typu JEA-29 służy do współpracy z rozjazdami posiadającymi zewnętrzne zamknięcia nastawcze. JEA-29 jest napędem rozpruwalnym z możliwością ręcznego przestawiania w stanie awaryjnym.

Naprawa główna przeprowadzana jest w napędach normalnobieżnych i szybkobieżnych z silnikiem prądu przemienny 220V 50Hz, rozpruwalnych, nieposiadających zamknięć wewnętrznych, z okablowaniem dla czteroprzewodowego obwodu nastawczego.

Podczas naprawy głównej napęd jest całkowicie rozbierany na części składowe zaś jego obudowa jest całkowicie czyszczona i zabezpieczana przed korozją specjalistycznymi środkami. Elementy krytyczne z punktu widzenia pracy napędu są wymieniane na nowe. Pozostałe elementy w zależności od stopnia zużycia są regenerowane lub naprawiane. Dodatkowo napęd uzupełniany jest o elementy nie stosowane dotychczas w napędach zwrotnicowych, jakimi są uszczelniacze wałka napędowego przekładni i wałka sprzęgła, chroniące przed wyciekiem oleju oraz osłona przednia suwaków kontrolnych i suwaka nastawczego.

 

Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. posiadają Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji nr U/2005/938, dla elektrycznego napędu zwrotnicowego typu JEA-29T wydane przez Urząd Transportu Kolejowego.

Perły Polskiej Gospodarki
© 2014 Zakłady Automatyki Kombud S.A. .
*Imię Nazwisko
*E-mail
*Treść
* wypełnij oznaczone pola

Napisz do nas