english-3polska-3wybierz język

Elektromagnes torowy

.

 

Elektromagnes torowy ETK-98BA

Elektromagnes torowy jest elementem  jednopunktowego układu przekazywania informacji z toru do pojazdu wykorzystywanym w systemie samoczynnego hamowania pociągów (SHP). Urządzenie przeznaczone jest do montażu na liniach normalnotorowych o prędkości maksymalnej do 160 km/h. Antykradzieżowy wariant ETK-98BA został udoskonalony o wysokiej jakości zabezpieczenia antykradzieżowe. Specjalna technologia produkcji umożliwiła wykonanie urządzeń z tolerancją częstotliwości rezonansowej poniżej 0,5%. Gwarantuje to współpracę ETK-98BA ze wszystkimi pokładowymi urządzeniami SHP zamontowanymi na pojazdach szynowych.

Kontrolny elektromagnes torowy ETK-95K

Kontrolny elektromagnes torowy ETK-95K jest równoległym, wysokostabilnym obwodem rezonansowym LC niskiej częstotliwości. Urządzenie służy do sprawdzania pojazdowych urządzeń samoczynnego hamowania pociągów. Może być wykorzystywany jako przyrząd do okresowej kontroli wskazań induktometrów SHP.

Od standardowych elektromagnesów wyróżnia go  w szczególności innowacyjne rozwiązanie zawężenia tolerancji produkcji parametrów częstotliwości rezonansowej oraz rezystancji dynamicznej.

 

Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. posiadają Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji nr:

U/99/0015, dla elektromagnesu torowego SHP typu ETK-95K,

U/99/048, dla elektromagnesu torowego SHP typu ETK-98BA,

 wydane przez Urząd Transportu Kolejowego.

Perły Polskiej Gospodarki
© 2014 Zakłady Automatyki Kombud S.A. .
*Imię Nazwisko
*E-mail
*Treść
* wypełnij oznaczone pola

Napisz do nas